Haber

Tarlaları sel nedeniyle zarar gören çiftçilere Kocaeli desteği

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilere yüzde 100 hibe organomineral bazlı gübre ve yem bitkisi tohum takviyesi verdi.

Bu doğrultuda eserler, yaşadıkları kırsal mahallelerdeki çiftçilere teslim edildi. Yapımcılar, Önder Tahir Büyükakın’a desteği için teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışların yol açtığı felaketten zarar gören üreticilere tüm hibe gübre ve tohum takviyelerini vereceklerini sosyal medya hesaplarından paylaşmasının ardından İl Tarım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti. Karargah İşleri Müdürlüğü harekete geçti.

GÜBRE VE TOHUM TESLİM EDİLDİ

Ekipler, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan hasar tespit raporunda isimleri bulunan çiftçileri tespit etti. A Grubu ekiplerince tutanak tutan çiftçilere, kırsal mahallelerinde imzaları karşılığında gübre ve tohum teslim edildi. Üreticilere toplam 2770 paket organomineral bazlı gübre ve yem tohumu verildi. Üreticiler, çiftçi dostu olarak gördükleri Önder Büyükakın’a her zaman yanlarında oldukları için teşekkür ettiler.

Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı belirlemelere göre, il genelinde çeşitli sebzeler, mısır, fındık, arpa ve buğday ekilen yaklaşık 3 milyon metrekarelik tarla sel nedeniyle zarar gördü. Kandıra Hacıseyh Mahallesi Muhtarı Muharrem Ercan, Lider Büyükakın’ın selden zarar gören çiftçilere gübre ve tohum takviyesi yapmasından dolayı üreticilerin mutlu olduğunu söyledi. Köyde fındık tarımı ve hayvancılığın yapıldığını, yetiştirilen arpa, buğday ve mısırın hayvanlara yem olarak verildiğini belirten Ercan, “İlçemizde selden zarar gören çiftçilerimize gübre ve tohumluk dağıtıldı. köy. Tahir Başkanımızdan Allah razı olsun, hizmetlerinden çok memnunuz. Desteğin devamını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu