Haber

Novak Djokovic, Steffi Graf’ın rekorunu paylaştı

Sırp tenisçi Novak Djokoviç, erkekler dünya sıralamasında zirvede kaldığı hafta sayısını 377’ye çıkararak Alman raket Steffi Graf’ın rekorunu egale etti.

Profesyonel Tenis Derneği (ATP) erkeklerde yeni haftanın klasmanını açıkladı. Bu dönem Avustralya Açık da dahil olmak üzere teklerde 2 turnuva kazanan Djokovic, İspanyol Carlos Alcaraz’ın (6480) önünde 7070 puanla liderliğini sürdürdü.

22 şampiyonlukla en fazla grand slam turnuvası kazanan erkek tenisçi rekorunu Rafael Nadal ile paylaşan Djokovic, dünya sıralamasında zirvede kaldığı hafta sayısını 377’ye çıkardı.

35 yaşındaki Djokovic böylece, tenis oynadığı 1999 sezonunun ortalarında kadınlar dünya sıralamasında 377 hafta zirvede kalan Steffi Graf’ın rekorunu kırdı.

Dünya 1 numarası unvanını en uzun süre elinde tutan tenisçiler listesinde Graf ve Djokovic’i Martina Navratilova (332 hafta), Serena Williams (319), Roger Federer (310) takip ediyor.

Erkekler dünya sıralaması 1973’ten beri ATP tarafından, kadınlar dünya sıralaması ise 1975’ten beri Kadınlar Tenis Birliği (WTA) tarafından belirlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu