Haber

Kızılay Başkanı Kerem Kınık kan bağışladığı anları paylaştı, herkes aynı yorumu yaptı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kızılay‘nin Ahbap Derneği’ne ve dolayısıyla Kızılay Genel Başkanı’na çadır sattığı ortaya çıktı. Kerem Kınık tepkilerin merkezindeydi. İstifası istenen Kınık, bu yönde bir karar almayacağını belirterek satışın normal bir durum olduğunu açıkladı.

“PARARA KARŞILIĞI KAN SATIŞI HUKUKSUZDUR”

Kızılay’ın para karşılığında kan bağışı da sattığı iddia edildi. Kınık, “Hizmet bedeli SGK tarafından karşılanıyor. Parayla kan satılmaz, bu kanuna aykırıdır. Kan ticareti yapılamaz.” dedi.

KAN BAĞIŞINA DAVET

Bu gelişmelerin ardından Kızılay’da kan stoklarının azaldığı duyurulurken vatandaşlar kan bağışına davet edildi. Kızılay Lideri Kerem Kınık da kan bağışında bulunduğu anlara ait bir görseli sosyal medya hesabından paylaştı. Kınık, “Kan hayat demek, şifa bekleyen hastalarımız için düzenli olarak kan bağışlayalım. Haydi #KanDostum” sözlerini yazdı.

HERKES BEĞENİ YORUM YAPTI

Paylaşımının ardından TT listesine giren Kınık’ın paylaşımına da yorum yapıldı. Birçok kullanıcı Kınık’a kanın parayla satılıp satılmadığını sordu.

O yorumlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu