Teknoloji

Apple Vision Pro’nuzun şifresini unutursanız, onu satın aldığınız yere iade etmekten başka seçeneğiniz kalmaz!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’dan karma gerçeklik kulaklığı Vizyon Pro Konuya ilişkin dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Tıpkı iPhone ve iPad’lerde olduğu gibi ekran kilidi bulunan cihazın şifresini unutmanız durumunda değiştirebilirsiniz. formül yok anlaşıldı. En azından şimdilik.

Aslında Apple Vision Pro, göz taraması Teknolojisi sayesinde kilidi açılır. Ancak cihaz yeniden başlatılırsa şifrenin yalnızca bir kez girilmesi gerekir. Bu şifreyi unutan kullanıcılar ciddi bir sorunla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Çünkü Apple Vision Pro’da ekran kilidi nasıl sıfırlanırHiçbir yolu yok.

Apple bunun için yazılım geliştiriyor: Ancak bu Mac’e özel

Apple Vision Pro ekran kilidi şifresini unutan bir kullanıcının yapabileceği tek şey cihazı Apple’a gönder ve sıfırlandığından emin olun. Ancak yakın gelecekte bu durum değişecek. Kullanıcılar Mac için geliştirilmiş bir programı kullanabilirler. yapılandırıcı yazılımı Bu sayede Vision Pro’yu sıfırlayabilecekler. Peki Mac bilgisayarı olmayanlar ne yapacak? Bu soru şimdilik cevapsız kalıyor.

Apple’ın neden böyle bir şey yaptığını merak ediyor olabilirsiniz. Hızlıca açıklayalım. Apple Vision Pro’ya ikinci bir cihazı bağlamanın bir yolu yoktur. Durum böyle olunca Vision Pro sahipleri şu anda şifre sıfırlama özelliğinden mahrum durumda.

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu