Haber

Müslüman ailesine saldıran saldırgan Kanada’da yargılanıyor

Kanada’da kaldırımda yürüyen Müslüman bir ailenin dört üyesini arabasıyla üzerlerine sürerek öldüren saldırgan, hakim karşısına çıktı.

Londra Ontario’da 6 Haziran 2021’de kamyonunu kaldırımda yürüyen beş kişilik Müslüman bir ailenin üzerine sürerek 4 kişinin ölümüne neden olan Nathaniel Veltman’ın davası başladı.

Yerel basında yer alan haberlerde duruşma yerinin Windsor Ontario olarak değiştirildiği ancak yayın yasağı nedeniyle değişikliğin nedeninin bilinmediği belirtildi.

Üç ay sürmesi beklenen davada jüri seçiminin bugün başladığı bildirildi.

Veltman dört adet birinci derece cinayet, bir adet cinayete teşebbüs ve terörizm suçlamasıyla suçlanıyor.

Kanada’da Müslüman karşıtı Müslüman saldırısı

Saldırgan, 6 Haziran 2021’de Londra, Ontario, Kanada’da kamyonunu kaldırımda yürüyen beş kişilik Müslüman bir ailenin üzerine sürerek 74 yaşındaki büyükanne Talat Afzaal, 46 yaşındaki oğlu Salman Afzaal ve 44 yaşındaki oğlu Salman Afzaal’ı öldürdü. – yaşındaki eşi Madiha Salman ve 15 yaşındaki kızları Yumna Salman. buna sebep olmuştu.

Saldırıda ailenin 9 yaşındaki oğlu Fayez Salman da ağır yaralandı.

Saldırgan 20 yaşındaki Nathanial Veltman, olay yerine 6 kilometre uzaklıktaki Cherryhill Bulvarı’nda gözaltına alındı.

Londra Polisi, saldırının ailenin Müslüman olması nedeniyle yapıldığına inandıklarını açıklarken, Kanada Başbakanı Justin Trudeau da olayla ilgili şunları söyledi: “Bu cinayet tesadüf değildi. Bu, tek kişinin kalbindeki nefretten kaynaklanan bir terör saldırısıydı.” toplumlarımızın.” Sözlerini kullandı.

cobanlarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu