Haber

Memduh Büyükkılıç kimdir? Memduh Büyükkılıç kaç yaşında, nereli? Memduh Büyükkılıç hayatı ve biyografisi!

Katıldığı programlarda çarpıcı yorum ve gözlemleriyle dikkat çeken Memduh Büyükkılıç hakkında araştırmalar yapılıyor. Memduh Büyükkılıç kimdir? Memduh Büyükkılıç kaç yaşında, nereli? Memduh Büyükkılıç hayatı ve biyografisi!

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

25 Ekim 1953’te Kayseri/Develi’de (Şıhlı) doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu.

Yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nöroloji alanında uzmanlaştı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalıştı. Askerlik görevini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesinde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında (İzmir MTTB, Tabipler Birliği Vakfı, Ulusal Gençlik Vakfı vb.) yönetici ve başkan olarak görev yaptı.

1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak aktif siyasete girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında FP’den Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den belediye başkanı seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan evli ve üç çocuk babasıdır.

karapinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu