Haber

Diyarbakır Galeria’daki hayvanlar kurtarılmayı bekliyor: Yıkım kararı durduruldu

Sevimli ayı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da yapılan arama kurtarma çalışmalarının ardından yıkılmasına karar verilen Diyar Galeria’da 14 hayvanın mahsur kaldığı öğrenildi. Enkazın önünde toplanan hayvanseverler, hayvanların kaldırılmasını istedi. Hayvanseverlerin yansımaları üzerine savcılık tarafından yıkım kararının durdurulduğu öğrenildi.

Diyar Galeria önünde toplanan hayvanseverler, “Orada hayvanlarımız var, şimdi çıkarın onları. Günlerdir ne bir şey yediler ne de su içtiler. Siz bulamıyorsanız biz götürelim” diyerek tepki gösterdi.

‘BİZİMLE KALIYORLAR’

14 gündür enkazın önünde bekleyen hayvansever Şilan Koyuncu, “Depremin olduğu ilk günden beri bekliyoruz. ‘İnsanın işi bitsin, biz hallederiz’ dediler. ‘ Başkan buraya geldiğinde AFAD Başkanı İlhami Çakmak’tan söz alıp “Tamam kurtaracağız hazırlan hazırlan gel” dedim 18.00’den 23.00’e kadar bizi oyaladılar. Yıkım başladı, bütün dernek ve federasyonlara haber verildi, vazgeçmek zorunda kaldım” dedi.

HAYVAN SAHİBİ: CANLI OLARAK ÖLDÜRMEK SUÇ

Enkazın önünde kedisini bekleyen evcil hayvan sahibi kadın, “Kedimi görüyorum içeride zıplıyor. Depremden önce bir yere 10 kilo mama bırakmışlar. Yaşıyorlar, suç bu” diyerek tepki gösterdi. onları hayattayken öldürmek için.”

Enkaz önündeki bekleyiş devam ediyor.

haber-ilgin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu