Haber

Dilan Polat’ın mahkeme kararı nedir? Polat ailesi davasında son durum ne?

Dilan Polat Mahkeme kararı nedir ve Dilan Polat neden tutuklandı? Sorular ön plana çıkıyor. Dilan ve Engin Polat Aralarında 12 kişi de tutuklanarak Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. Dilan Polat’ın mahkeme kararı nedir? Polat ailesi davasında son durum ne? Detaylar haberimizde…

DİLAN POLAT MAHKEME KARARI NEDİR?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor “Yarışmalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunları ihlal ettikleri” iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda gözaltına alındı. Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüpheli ise emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

12 KİŞİ TUTUKLANDI

Toplam 19 saat süren sürecin ardından 18 şüpheli tutuklandı. Engin PolatAralarında Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın da bulunduğu 12 kişi tutuklanırken, 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İSİMLİ 9 KİŞİ KONTROL CEZAEVİNDE SERBEST BIRAKILDI

Soruşturma kapsamında dün adliyeye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklandı. Böylece soruşturma kapsamındaki tutuklu sayısı 14’e çıktı; 9 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Soruşturma kapsamında 4 şüpheli cumartesi günü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu zanlı Ahmet Gün’ün kızları Gürsel Yılmaz, Yeşim Altınkalem Dalkıran ile Beyzanur Gün ve Ceydanur Gün’ün tahliyesine itiraz etti.

POLAT AİLESİ DAVASINDA SON DURUM NE?

Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturmada savcılık, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 4 kişiye itiraz etti.

Kara para aklamak, belgede sahtecilik yapmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve vergi kanununu ihlal etmek suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz cumartesi adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında yer alan Gürsel Yılmaz, Yeşim Altınkalem Dalkıran, Beyzanur Gün, Ceydanur Gün isimli diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılarak tutuklandı. Mahkemenin adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı 4 şüpheliye savcılık itiraz etti.

haberpazaryeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu