Haber

Başkan Yüce’den dünyaya diz çöktüren Mükremin’e ilk çağrı

SAKARYA (İGFA) – 5-6 Eylül’de Kırgızistan’da düzenlenen şampiyonaya katılan Büyükşehir Belediyesi güreş sporcusu Mükremin Aktaş, 63 kilo kategorisinde dünya şampiyonu oldu. Rakiplerini puan kaybetmeden 8-0’lık farklı skorlarla mağlup eden Aktaş, hem Türkiye’ye hem de Sakarya’ya büyük gurur yaşattı. .

Başkan Ulu, genç sporcunun Sakarya’ya büyük gurur yaşattığını belirterek, “Mükremin kardeşim başarılarından dolayı seni canı gönülden kutluyorum, Mevlam’ın başarılarını artırarak devam etmesini diliyorum. Dünya şampiyonu olmak kolay bir iş değil. Sizler bizim gururumuz, baş şanımız, Sakarya’nın gururu oldunuz. En kısa zamanda sizleri burada ağırlamayı ve bu güzel ödülü hep birlikte kutlamayı umuyoruz” dedi.

Sakarya’da spora ve sporcuya her türlü imkanla destek verdiklerini kaydeden Büyük, “Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her dalına yatırım yaptık. Elimizden gelen tüm desteği verdik. Şu anda tüm sporcularımıza gerekli tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Bugün bu desteğin meyvelerini aldık. “Elbette bu gurur hepimizindir, bu gurur tüm Türkiye’nindir” dedi.

haberkahta.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu