Teknoloji

Barbie Filminin Fransız Afişi Twitter’da Alay Ediliyor

2023 yılının en çok beklenen ve en sıcak filmlerinden biri olan Barbie’nin vizyona girmesine bir aydan biraz daha fazla bir süre kaldı. Bu nedenle sinema vizyona girmeden önce ülke sinemalarında oynanmaya başlandı. Hangi afişlerle yayınlanacaknetleşmeye başladı.

Filmin Fransa için hazırlanan afiş afişi, Twitter’da Fransızların gündemine oturdu. Afişin Fransızca versiyonunda kullanılan cümlelerin gençler tarafından argo olarak kullanıldığı görülüyor. bilerek veya bilmeyerek kelime oyunu yapılmıştır..

Afişte Ken için yazılan cümlelerden biri Fransız gençlerinin kendi aralarında kullandıkları argo bir kelime içeriyor.

Barbie sinemasının Fransa afişinin sol tarafında “ Elle peut tout faire ” o yazıyor. Bu cümle Barbie için yazılmış ve çevrildiğinde “ O her şeyi yapabilir/yapabilir ” anlamı. Sağda Ken için yazılan cümlede, “ Lui c’est juste Ken“Yazıyor. Varsa” Ama o sadece Ken” araç.

Ya da o manaya gelmesi gerekiyor diyelim. Çünkü Fransız gençler deyim yerindeyse deli çünkü Twitter’daki bu afişte Ken için yazılan cümle farklı bir anlam taşıyor. Fransızcada ” ken ” cinsel ilişki için argo olarak kullanılan bir kelimedir. normalde ” Bu“Anlam” c’est” okunduğunda ‘ Zamanı geldi telaffuz edildi. ‘Sait’ kelimesi bilmek’anlamı.

Tüm bu bilgiler bir araya getirildiğinde afişte yazan cümleler “Her şeyi başarabilir, sadece seks yapmayı bilir” şeklinde tercüme ediliyor.

  • Yukarıdaki ifadenin İngilizce versiyonu

Twitter’da insanlar bu konu hakkında çokça dalga geçti. Onlar da Fransız yerelleştirme grupları tarafından bu durumun farkındalar. bilerek mi bilmeden mi yapıldı bilmiyorlar. Ancak bilerek yapılırsa komik, istenmeden yapılırsa daha komik diyebiliriz.

mudanya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu